Moskitiera drzwiowa przeznaczona jest głównie do ochrony nas i naszych bliskich przed owadami takimi jak komary, muchy, pająki, umożliwiając jednocześnie swobodną cyrkulację powietrza. Moskitiera firmy Anwis wykonana jest z materiałów takich jak siatka z włókna szklanego oraz profile z najwyższej jakości aluminium. Dodatkowo wyposażone są w komponenty takie jak uszczelki, mechanizmy samohamujące, zawiasy, klamki i inne. Odpowiednia pielęgnacja moskitiery w okresie zimowym przyczyni się do dłuższej żywotności w kolejnych latach.
Spis Treści
5 CZYNNOŚCI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE MOSKITIERA BĘDZIE NAM SŁUŻYŁA PRZEZ WIELE LAT:
Dokładne czyszczenie moskitiery
W okresie letnim nasza moskitiera narażona jest na zabrudzenia spowodowane różnego rodzaju zanieczyszczeniami z zewnątrz. Przed nadejściem zimy warto dokładnie oczyścić moskitierę z kurzu, brudu i wszelkich nieczystości. Można użyć do tego wilgotnej szmatki nasączonej delikatnym detergentem, a następnie spłukać ją ciepłą wodą. Należy pamiętać o dokładnym wysuszeniu siatki przed jej spakowaniem.
Sprawdzenie stanu moskitiery
Przed schowaniem moskitiery, warto ją dokładnie obejrzeć. Sprawdzić uszczelki, zawiasy, napięcie siatki. Przed zabezpieczeniem warto wymienić wadliwe części. Dzięki temu po ponownym wypakowaniu przed rozpoczynającym się sezonem będziesz mógł od razu cieszyć się z zamontowanej moskitiery nie tracąc czasu na naprawę ewentualnych usterek.
Przechowywanie w suchym miejscu
Moskitierę należy przechowywać w suchym miejscu np. w piwnicy lub garażu. Należy unikać wilgotnych miejsc, ponieważ wilgoć może zniszczyć elementy moskitiery poprzez między innymi naloty pleśni. Najlepszym rozwiązaniem może być owinięcie moskitiery folią typu "stretch" aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.
Zabezpieczenie przed gryzoniami
Zimą w takich miejscach jak piwnica, schowek czy garaż schronienia często szukają myszy. Wówczas należy odpowiednio zabezpieczyć osłonę, aby uniemożliwić gryzoniom bezpośredni kontakt z siatką oraz profilem moskitiery. Pamiętaj o tym, gdyż odpowiednia konserwacja naszej moskitiery to gwarancja jakości przez długie lata.
Oznaczenie opakowania
To etap, który jest istotny zwłaszcza przy większej liczbie moskitier do zabezpieczenia, a który bardzo często jest pomijany. Odpowiednie oznaczenie ułatwi ponowne dopasowanie moskitiery do odpowiedniego okna w kolejnym sezonie.
Często w domach nie mamy odpowiedniego miejsca na przechowywanie wielkogabarytowych przedmiotów. W przypadku moskitier rolowanych lub plisowanych zalecamy ich zwinięcie w okresie ujemnych temperatur, dzięki czemu zniwelujemy ryzyko uszkodzenia siatki pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Czy zdjąć moskitierę na okres zimowy?
Teoretycznie nic złego nie powinno się stać z moskitierą w okresie zimowym. Wyprodukowana jest z materiałów, które odporne są na czynniki zewnętrzne takie jak ujemne temperatury, deszcz oraz śnieg. Może jednak dojść do sytuacji, że osiadające krople na siatce podczas przymrozków zamarzną. Może to doprowadzić do uszkodzenia siatki, poprzez utratę jej elastyczności i sprężystości. W przypadku moskitier rolowanych wystarczy zwinąć siatkę na zimę. Nie ma powodów, żeby ją zdejmować. Aluminiowa kaseta moskitier rolowanych jest wystarczającym zabezpieczeniem.
Jednym z negatywnych czynników, które również negatywnie wpływają na stan naszych siatek przeciw owadom są zanieczyszczenia z powietrza. Od kilku lat coraz bardziej dotkliwy dla naszego organizmu staje się smog, dokuczliwy w miastach i przy ruchliwych drogach. Moskitiera jako pochłaniacz toksycznych związków nie jest dobrym pomysłem. Zanieczyszczenia tego typu mogą wpłynąć niekorzystnie na nasze moskitiery.